Używane Toyoty sprzedawane w ramach programu Toyota Pewne Auto coraz chętniej są wybierane przez polskich klientów. W 2023 roku sprzedaż aut z drugiej ręki, ale posiadająych gwarancję sięgnęła ponad 28 tysięcy aut.

Używane Toyoty z gwarancją zyskują na popularności

Program Toyota Pewne Auto działa we wszystkich salonach należących do sieci dealerskiej japońskiej marki. W jego ramach sprzedawane są samochody z drugiej ręki, ale takie, które posiadają weryfikację techniczną, a także sprawdzoną historię. Program nie ogranicza się tylko do samych modeli Toyoty, ale prowadzi także sprzedaż innych marek. Wszystkie auta sprzedawane w jego ramach otrzymują roczną gwarancję. 

W ubiegłym roku w ramach programu Toyota Pewne Auto sprzedano 28 253 samochody. Był to wzrost w porównaniu z 2022 roku o 18 procent. Samochody Toyoty stanowiły 80 procent sprzedanych aut. 

Program Toyota Pewne Auto – hity sprzedażowe

W ubiegłym roku, w ramach programu Toyota Pewne Auto, największym hitem sprzedażowym była Toyota Corollą, która może pochwalić się sprzedażą na poziomie 6735 aut używanych. Corolla bryluje także na pierwotnym rynku, gdzie Toyota sprzedała 27 tys. nowych egzemplarzy.

Na drugim miejscu znalazł się model Toyoty Yaris. Salony opuściło łącznie 4,7 tys. samochodów używanych. Podium zamyka Toyota C-HR. W 2023 roku w ramach programu Toyota Pewne Auto, salony opuściło 2 018 używane egzemplarze.

Klienci chętnie wybierali auta używane z napędem hybrydowym. Stanowiły one 38 proc. całkowitej sprzedaży. Należy zakładać, że ich udział będzie rósł, bowiem 80 proc. sprzedawanych przez Toyotę samochodów, to auta hybrydowe.

Samochody używane i z gwarancją

Wdrożony przez Toyotę program Toyota Pewne Auto obecnie działa w 82 salonach. Japońska marka czy czas rozbudowuje swoją sieć sprzedaży samochodów używanych. Ostatnio do listy dołączyły dwie placówki: Toyota Dobrygowski Rybnik i Toyota Kobos Nowy Targ.

Toyota chwali się, że zaletą programu Toyota Pewne Auto jest przede wszystkim przejrzystość zakupy. Każde auto posiada raport o stanie technicznym, a także udokumentowaną historię. W dokumentach znajdują się takie informacje jak zgodność numeru VIN, informacje na temat działania multimediów, stanie tapicerki, świateł, a także pomiar grubości lakieru. Inne auta, niż te produkowane przez Toyotę przechodzą taką samą procedurę. 

Klient, który zdecyduje się na zakup auta, może również skorzystać z oferty finansowania. W jej ramach dostępny jest Leasing Kinto Używane dla firm, a także opcje ubezpieczenia. Samochody dostępne w tym programie mają także roczną gwarancję. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię