Agencja Reuters pisze, że Stellantis wstrzymał produkcję samochodów dostawczych we Włoszech na jeden dzień. Powodem przestoju jest fakt, że silniki z francuskiej fabryki nie dojechały na czas.

  • Agencja Reuters pisze, że Stellantis wstrzymał produkcję w fabryce aut dostawczych w Sevel
  • Powodem jest brak silników, które nie dojechały z Francji
  • Fabryka miała już wcześniej przestoje z powodu braku chipów

Produkcja aut dostawczych Stellantisa – wstrzymana we Włoszech

Agencja pisze, że Stellantis wstrzymał na jeden dzień produkcję w swoim zakładzie Sevel we Włoszech. Jest to największy w Europie zakładzie montażu samochodów dostawczych. Z powodu braku silników dostarczanych przez fabrykę grupy we Francji, na jeden dzień fabryka musiała wstrzymać swoją pracę.

Fabryka samochodów dostawczych Stellantis w Sevel
Fabryka samochodów dostawczych Stellantis w Sevel źródło: Stellantis

Stellantis wstrzymuje produkcję, bo brakuje silników

Sevel produkuje lekkie samochody dostawcze pod markami Fiat, Peugeot i Citroen. Samochody dostawcze marki Fiat są wyposażone w silniki produkowane przez grupę we Włoszech, podczas gdy silniki do samochodów dostawczych Peugeot i Citroen z grupy PSA, są dostarczane przez fabrykę Stellantis we Francji.

Fabryka samochodów dostawczych Stellantis w Sevel
Fabryka samochodów dostawczych Stellantis w Sevel zdjęcie: Stellantis

Stellantis chce nadrobić zaległości

Nicola Manzi, lokalny przedstawiciel związku UILM, powiedział w rozmowie z Reuterem, że poniedziałkowy przestój w zakładzie Sevel we Włoszech nastąpił po tym, jak dodatkowy dzień produkcyjny zaplanowany na ostatnią sobotę – mający pomóc nadrobić straty w produkcji – również został odwołany z powodu braków w silnikach.

Operacje zostaną regularnie wznowione we wtorek rano. Oczywiście nie możemy wykluczyć, że w przyszłości może wystąpić więcej przestojów z powodu braku komponentów, materiałów i ogólnie problemów wpływających na globalny łańcuch dostaw – powiedział Manzi.

Fabryka samochodów dostawczych Stellantis w Sevel
Fabryka samochodów dostawczych Stellantis w Sevel źródło: Stellantis

Produkcja samochodów dostawczych w Sevel – przestoje były już wcześniej

Reuters przypomina, że Sevel doświadczył w zeszłym roku kilkudniowych przestojów w produkcji, podobnie jak większość fabryk Stellantis we Włoszech, głównie z powodu globalnego niedoboru dostaw chipów, spowodowanego przerwami w produkcji podczas pandemii COVID-19.

Ponieważ popyt na samochody dostawcze w Europie utrzymuje się na wysokim poziomie, Sevel ma teraz zaległości w zamówieniach, które zajmują dodatkowe dniami pracy w soboty i niedziele.

Zakład będzie pracował 12 i 13 lutego – w dwa dodatkowe dni – które zostały zaplanowane jeszcze przed przestojem z powodu braku silników.

Od początku tego roku zakład produkuje od 900 do 1000 samochodów dostawczych dziennie. Jest blisko szczytu 1200 aut, sprzed pandemii.

Fabryka samochodów dostawczych Stellantis w Sevel
Fabryka samochodów dostawczych Stellantis w Sevel źródło: Stellantis

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię