Tesla ogłosiła, że przestała przyjmować nowe zamówienia na swój flagowy Model X i Model S poza Ameryką Północną. Taką informację podał portal Electrek.

  • Tesla przestała przyjmować nowe zamówienia na auta elektryczne z Europy i Azji
  • Dostawy samochodów – Modelu X i S – ruszą dopiero w drugiej połowie 2022 roku
  • Tesla rozesłała do klientów wiadomość e-mail – podaje portal Electrek

Tesla nie przyjmuje zamówień na auta z Europy i Azji

Według doniesień medialnych, Tesla zaczęła wysyłać do klientów oczekujących na zamówienie modelu S i X w Europie, wiadomość e-mail, w której Tesla pisze, że dostawy poza Amerykę Północną rozpoczną się w drugiej połowie 2022 r.

Tesla w trzecim kwartale dostarczyła swoim klientom łącznie ponad 9000 samochodów – Model S i Model X. Firma wstrzymała jednak produkcję tych dwóch modeli na początku tego roku, jednocześnie instalując nowy sprzęt w celu zwiększenia produkcji.

Samochód Tesla Model 3 zdjęcie
Sprzedaż Tesli w Europie bije rekordy. Model 3, pierwszym elektrykiem, przed samochodami spalinowymi zdjęcie: Tesla

Tesla wstrzymuje zbieranie zamówień na auta elektryczne

W styczniu 2021 r. Tesla zaprzestała produkcji swoich flagowych pojazdów elektrycznych, aby je zaktualizować. Od tego czasu firma przyjmowała nowe zamówienia, ale ich produkcja się opóźniała. Odświeżony Model S zaczął zjeżdżać z linii montażowej w Fremont dopiero w czerwcu, natomiast produkcja nowego Modelu X rozpoczęła się w październiku.

Tesla obecnie priorytetowo traktuje zamówienia z Ameryki Północnej, ale wciąż nadrabia zaległości. Tymczasem wciąż napływają nowe zamówienia z Europy i Azji.

Z e-maila, do którego dotarł portal Electrek wynika, że pierwsze dostawy Model S i Model X do Europy, ruszą w drugiej połowie 2022 r. – półtora roku od ostatniej dostawy.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię