Volvo zmienia nazwy swoich samochodów. Szwedzka marka chce usprawnić i ustandaryzować oznaczenia swoich modeli w pełni elektrycznych. W przyszłości elektryczne SUV-y będą oferowane pod nazwą EX dla SUV-ów lub EC w przypadku SUV-ów coupé. 

Volvo zmienia nazwy samochodów

W pełni elektryczne modele XC40 Recharge i C40 Recharge zmieniają nazwę na EX40 i EC40. Mają one korespondować z innymi elektrykami w ofercie typu EX30, EX90 i EM90. Nazwę XC40 zatrzymano dla modeli z silnikiem spalinowym.

Nowy i uproszczony standard nazewnictwa modeli ma sprawić, że ​​o wiele łatwiej będzie klientom zrozumieć, które z modeli są w pełni elektryczne, a które są hybrydami. 

Volvo zmienia nazwy swoich samochodów

Krok ten odzwierciedla transformację marki w kierunku stania się producentem wyłącznie elektrycznych samochodów. W 2023 roku auta na prąd stanowiły 16 procent globalnej sprzedaży Volvo. Jest to wzrost o 70 procent w porównaniu z 2022 rokiem. Modele EX30, EX90 i EM90 będą dostępne na drogach w tym roku, zwiększając liczbę w pełni elektrycznych modeli w portfolio marki do pięciu. W planach Volvo ma wprowadzenie kolejnych elektryków.

Aktualizacja obejmuje również usunięcie oznaczenia Recharge z modeli hybryd plug-in. Będą nosić nazwę T6 lub T8. Nazewnictwo to ma wskazywać na różne poziomy mocy.

Volvo zmienia nazwy swoich samochodów

Volvo wprowadza nowości

Volvo wprowadza także pakiet oprogramowania Performance dla wariantów Twin Motor EX40 i EC40. Aktualizację przeznaczono dla poprzedniego roku modelowego. Pakiet zwiększa moc o 25 kW w przypadku przyspieszenia, a także obejmuje modyfikacje w sposobie działania pedał gazu. Tryb jazdy „Performance” będzie mógł odblokować pełne 325 kW mocy.

Volvo inwestuje także w poprawę swoich modeli hybrydowych. Warianty B5 mild hybrid benzynowe XC60 i XC90 będą charakteryzowały się bardziej efektywnym cyklem spalania silnika. Ma to przynieść redukcję emisji CO2 i poprawę ekonomii spalania paliwa o około 4 procent w przypadku modelu XC60 i około 2 procent dla Volvo XC90.

Volvo wprowadza także specjalną edycję Black Edition dla modeli EX40, EC40 i XC40. Egzemplarze te będą wyposażone w czarny lakier Onyx Black, czarne emblematy o wysokim połysku, a także 20-calowe pięcioramienne obręcze.

Volvo zmienia nazwy swoich samochodów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię