Volvo wprowadza aktualizację w modelach C40 i XC40. Samochody otrzymują napęd na tylne koła, większy zasięg i szybsze ładowanie.

  • Volvo przedstawiło aktualizację modeli XC40 i C40
  • W nowej odsłonie zwiększa się zasięg obu samochodów
  • Volvo po 25. latach wprowadza napęd tylko na tylną oś

Aktualizacje modeli Volvo XC40 i C40

W ramach nowego pakietu aktualizacji produktów Volvo poprawiło zarówno zasięg (WLTP), jak i ładowanie wmodelach XC40 Recharge i C40 Recharge w porównaniu z ustępującym rokiem modelowym. Zasięg ma zwiększyć się nawet o 60 kilometrów w niektórych wariantach.

Ponadto, w C40 Recharge i XC40 Recharge oferowane są trzy nowe układy napędowe. Są to dwa warianty z napędem na tylne koła – po raz pierwszy od 25 lat Volvo oferuje produkt z napędem na tylne koła – oraz zmodernizowany model z napędem na wszystkie koła.

Kolejną nowością jest to, że silnik elektryczny drugiej generacji z magnesami trwałymi napędzający tylne osie w pełni elektrycznych modeli C40 i XC40, został opracowany we własnym zakresie przez Volvo Cars.

— Aktualizacje to kolejny duży krok w naszej pracy nad tym, aby do 2030 r. stać się producentem samochodów w pełni elektrycznych. Zasięg i czas ładowania to nowe kluczowe czynniki dla coraz większej liczby naszych klientów, a ulepszenia sprawiają, że nasze w pełni elektryczne modele są jeszcze bardziej atrakcyjne niż były już wcześniej – powiedział Javier Varela, dyrektor operacyjny i zastępca dyrektora generalnego. 

Volvo_C40 I XC40 Recharge na stacji ładowania

Volvo z napędem na tylne koła

Volvo o standardowym zasięgu napędzane jest silnikiem elektrycznym z magnesami trwałymi o mocy 175 kW, co zapewnia trzyprocentowy wzrost mocy w stosunku do ustępującego wariantu 170 kW z pojedynczym silnikiem na przednie koła.

W XC40 Recharge zastosowano ten sam akumulator o pojemności 69 kWh, ale dzięki poprawieniu wydajności chłodzenia może on teraz zapewnić zwiększony zasięg i przejechać do 460 kilometrów według cyklu WLTP, w porównaniu z 425 kilometrami wcześniej (WLTP).

Zasięg pojedynczego silnika C40 Recharge wzrasta z 438 kilometrów (WLTP) do 476 kilometrów. Ładowanie od 10 do 80 procent trwa około 34 minut przy użyciu publicznej ładowarki prądu stałego o mocy 130 kW.

Drugi wariant posiada większy akumulator połączony z mocniejszym silnikiem elektrycznym z magnesami trwałymi o mocy 185 kW na tylnej osi. Jest on wyposażony w pakiet akumulatorów o pojemności 82 kWh, który zwiększa zasięg do 515 kilometrów w przypadku XC40 Recharge i do 533 kilometrów (WLTP) w przypadku Volvo C40 Recharge.

Również w tym przypadku poprawiła się moc ładowania, ponieważ większy pakiet akumulatorów umożliwia ładowanie z maksymalną mocą 200 kW DC (poprzednio 150 kW DC), a ładowanie od 10 do 80 procent trwa około 28 minut.

Volvo XC40

Zmiany w wersjach z napędem na cztery koła

Warianty z napędem na wszystkie koła również korzystają z nowych aktualizacji. Poprzednia konfiguracja z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 150 kW na przedniej i tylnej osi została zastąpiona opracowanym przez Volvo silnikiem elektrycznym z magnesami trwałymi o mocy 183 kW na tylnej osi oraz nowym asynchronicznym silnikiem elektrycznym o mocy 117 kW na przedniej osi.

Konfiguracja ta, w połączeniu z akumulatorem o pojemności 82 kWh i ogólną poprawą wydajności chłodzenia akumulatora, oznacza, że XC40 Recharge Twin Motor AWD może teraz przejechać do 500 kilometrów na jednym ładowaniu, co stanowi wzrost o 62 kilometry w stosunku do poprzedniej wersji. Zasięg modelu C40 Recharge Twin Motor AWD wzrósł do 507 kilometrów z 451 kilometrów (WLTP).

Nowe 19-calowe felgi w modelach XC40 i C40 Recharge nie tylko mają poprawić ogólny wygląd modeli, ale także pomagają zmniejszyć opór powietrza dzięki aerodynamicznej konstrukcji.

Nowa ładowarka pokładowa w serii Volvo 90 i 60

W pozostałych modelach hybrydowych plug-in serii 90 i 60 zastosowano nową dwufazową ładowarkę pokładową, która umożliwia szybsze ładowanie tych modeli (w zależności od rynku). Nowa ładowarka pokładowa niemal dwukrotnie zwiększa maksymalną moc ładowania tych samochodów do 6,4 kW.

Zobacz też: Działanie mapy Google HD w Volvo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię