Audi wzmacnia swoje możliwości rozwojowe w Chinach, znacznie poszerzając zakres prac badawczo-rozwojowych w tym regionie i rozbudowując lokalny zespół Audi China R&D. Przeprowadzka do nowego budynku Audi China Building, to także ważny kamień milowy w ponad trzydziestoletniej historii Audi w Chinach. Najnowocześniejszy obiekt badawczo-rozwojowy będzie służył jako kluczowe centrum innowacji dla nowej generacji technologii Audi.

  • Audi przenosi się do nowoczesnego budynku w centrum Pekinu
  • W Audi China Building są dwa warsztaty i dwa labolatoria
  • Audi obecne jest w Chinach od 30 lat

Audi inwestuje w Chinach

Wraz z powiększonym zespołem badawczo-rozwojowym, Audi China idzie pełną parą w kierunku poszerzenia swoich lokalnych możliwości badawczo-rozwojowych na rynku: w ścisłym porozumieniu z AUDI AG, Audi China inwestuje w technologie inteligentnego kokpitu, innowacyjne koncepcje wyświetlaczy, inteligentne systemy sterowania głosem i rozwiązania łączności. Zespół rozwojowy pracuje także nad interfejsami użytkownika, jak również nad specyficznymi dla Chin projektami pojazdów. Ponadto, zespół badawczo-rozwojowy i jego odpowiednik w Niemczech współpracują przy definiowaniu i opracowywaniu cech produktów dla nowych architektur elektronicznych, w tym zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy i systemów zautomatyzowanych.

– Zarówno nowe centrum badawczo-rozwojowe w Pekinie, jak i spółka Audi FAW NEV w Changchun, wyraźnie dowodzą postępów w przekształcaniu działalności Audi w Chinach. Dzięki obu projektom, odpowiadamy na definiujące rynek motoryzacyjny trendy, a mianowicie: elektryfikację, cyfryzację i zrównoważony rozwój – mówił prezes zarządu Audi Markus Duesmann.

Audi China Building
Audi China Building

Audi China Building

Nowy budynek Audi China Building, zlokalizowany w sercu pekińskiej dzielnicy North Central Business District, zajmuje ponad 6 000 m2 na pięciu piętrach i mieści wszystkie działy działu badawczo-rozwojowego Audi China. W wydzielonym obszarze, Audi Design China wykorzystuje zaawansowane narzędzia cyfrowe, takie jak zestawy słuchawkowe VR i cyfrowe tablety do rysowania, by tworzyć projekty samochodów przyszłości. W budynku znajdują się również dwa warsztaty i laboratorium projektowe, a także laboratorium elektroniczne i angażujący publiczny salon wystawowy.

Nowy budynek Audi China Building jest głównym centrum rozwoju Audi w Chinach i siedzibą siedmiu różnych działów badawczo-rozwojowych, dysponujących możliwościami rozwoju pojazdów typu end-to-end.

– Nowy budynek Audi China Building jest symbolem naszej dedykowanej mapy drogowej R&D dla Chin. Powiększamy nasz zespół chińskich i międzynarodowych talentów w różnych dziedzinach techniki. W ten sposób chcemy spełnić i przekroczyć oczekiwania naszych chińskich klientów w zakresie cyfryzacji i inteligentnych pojazdów połączonych. Cieszymy się na przyciągnięcie młodych talentów, zarówno z branży motoryzacyjnej, jak i innych innowacyjnych dziedzin, w tym sektora technologicznego – mówi Audi China EVP for R&D Michael Hofmann.

Audi China Building

Audi w Chinach

Audi ma długą historię rozwijania specyficznych produktów i technologii dla rynku chińskiego. Wraz z założeniem Audi China w 2009 roku, lokalny dział badawczo-rozwojowy został formalnie utworzony jako w pełni zintegrowany satelita działu rozwoju technicznego AUDI AG w Ingolstadt w Niemczech. Wraz z nowym centrum badawczo-rozwojowym w Pekinie, Audi jeszcze bardziej rozbudowuje swoją światową sieć rozwojową, do której należą także zakłady w Niemczech, na Węgrzech i w Meksyku, a także studia projektowe w USA i w Chinach.

Źródło: Audi

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię