Xiaomi testuje autonomiczną jazdę. Agencja Reuters podaje, że prezes Xiaomi powiedział, że w Chinach ma już 140 samochodów, które prowadzą testy. 

  • Xiaomi testuje autonomiczną jazdę
  • Prezes Xiaomi powiedział, że firma prowadzi testy na 140 samochodach
  • Xiaomi chce wprowadzić na rynek swoje auto elektryczne w 2024 roku

Xiaomi testuje autonomiczną jazdę

Xiaomi już w ubiegłym roku zapowiedziało, że chce wejść w segment aut elektrycznych. Słowa Lei Jun prezesa i współzałożyciela chińskiego giganta wskazują zatem, że firma zrobiła duży krok naprzód. 

Jak donosi Reuters, prezes Xiaomi na łączeniu z pracownikami podał, że firma ma zatrudnionych już 500 osób, który pracują nad opracowaniem autonomicznej jazdy na potrzeby przyszłego samochodu elektrycznego. Na ten cel chińska firma wydała 490 mln dolarów. 

Auto elektryczne Xiaomi

W październiku 2021 roku pisaliśmy, że Lei Jun, dyrektor generalny Xiaomi, powiedział, że chiński producent smartfonów będzie masowo produkował własne auta elektryczne w pierwszej połowie 2024 r. Taką informację przekazał rzecznik chińskiej firmy. Informacja została najpierw podana na spotkaniu z inwestorami, a następnie została potwierdzona przez samą spółkę.

marcu 2021 r. Xiaomi poinformowało, że zobowiąże się zainwestować 10 miliardów dolarów w nowy dział samochodów elektrycznych w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Firma zakończyła rejestrację biznesową swojej jednostki aut elektrycznych pod koniec sierpnia.

Zobacz też: Porsche Taycan bije rekord elektryków na torze

Auto elektryczne od Xiaomi — sprzedaż 900 000 aut

Chińskie media wskazywały datę 2024 roku, jako moment wprowadzenia auta elektrycznego Xiaomi już w połowie września tego roku. Pisały także, że kolejny model ma pojawić się w każdym z trzech kolejnych lat. Koncern nie potwierdzał wówczas tych informacji, a media powoływały się na informacje od „osób zaznajomionych ze sprawą”. Wskazywano wówczas, że Xiaomi spodziewa się sprzedać 900 000 pojazdów w ciągu pierwszych trzech lat

Xiaomi ma przyjąć dwutorowe podejście w celu zwiększenia wolumenu produkcji. Z jednej strony chce kupić istniejącą już fabrykę, a z drugiej firma sama chce zbudować drugą. W listopadzie 2021 roku podano, że fabryka będzie powstawać w dwóch fazach, a Xiaomi zbuduje także w Pekinie siedzibę swojej jednostki samochodowej. Powstaną tam także biura dla działu sprzedaży i dział badań. Zakład będzie usytuowany w pekińskiej strefie rozwoju gospodarczego i technologicznego

Fabryka aut elektrycznych Xiaomi osiągnie masową produkcję w 2024 roku. 

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię