W nadchodzącym nowym Volvo EX90 lidar, kamery i radary łączą się, aby jeszcze lepiej analizować otoczenie samochodu. Dla Volvo została opracowana nowa wersja mapy Google w wersji HD, która dostarcza bardziej szczegółowych i aktualnych informacji o drogach.

  • Nowe Volvo EX90 będzie miało zainstalowane mapy Google HD
  • Mapy Google HD będą dostarczały dokładniejszych danych, z których będą korzystały m.in. czujniki i LIDAR
  • W listopadzie 2022 roku Volvo zaprezentował nowy model EX90

Mapy Google HD w nowym Volvo EX90

Kontynuując wieloletnią współpracę z Google, Volvo i jego strategiczna spółka Polestar będą pierwszymi producentami samochodów, którzy wprowadzą technologię map HD do swoich samochodów, począwszy od niedawno zaprezentowanego Volvo EX90 i Polestar 3.

Dzięki integracji mapy HD Google Volvo będzie mogło połączyć dane z zestawu czujników w Volvo EX90 z precyzyjnymi danymi Google dotyczącymi poziomu pasa ruchu i lokalizacji, co ułatwi korzystanie z funkcji jazdy wspomaganej, takich jak asystent zmiany pasa ruchu i technologia Pilot Assist, a także przyszłych funkcji jazdy autonomicznej.

— Dodanie Google HD Maps do naszej przyszłej linii samochodów oznacza rozszerzenie naszej strategicznej współpracy z Google, odzwierciedlając nasze zaangażowanie we współpracę z liderami technologii. Wdrożenie Map Google HD w naszych nadchodzących samochodach pomoże nam zaoferować naszym kierowcom przyjemniejsze wrażenia z jazdy, a w przyszłości przyczyni się do wprowadzenia bezpiecznej jazdy autonomicznej — mówi dyrektor operacyjny i zastępca dyrektora generalnego Javier Varela.

Volvo EX90 na Targach CES
Volvo EX90 na Targach CES
Volvo EX90 na Targach CES
Volvo EX90 na Targach CES

Informacje drogowe w połączeniu z danymi z lidaru i innych czujników Volvo EX90 będą przetwarzane przez główny system komputerowy samochodu napędzany przez NVIDIA DRIVE AI Platforms Xavier i Orin. Łącząc dane z mapy HD Google z informacjami zebranymi z czujników zewnętrznych, w tym lidaru i oprogramowania opracowanego przez firmę Zenseact zajmującą się oprogramowaniem bezpieczeństwa, Volvo chce stworzenie bardziej przewidywalnej, bezpiecznej i komfortowej jazdy.

— Opierając się na naszej długiej historii mapowania świata, nowa mapa HD Google została zaprojektowana specjalnie dla producentów samochodów i zapewnia kompleksowe dane na poziomie pasa ruchu i lokalizacji, które są kluczowe dla zasilania następnej generacji systemów jazdy wspomaganej i autonomicznej. Jesteśmy podekscytowani możliwością dalszej współpracy z wiodącymi producentami samochodów, takimi jak Volvo, w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu kierowców na całym świecie — mówi Jorgen Behrens, wiceprezes i dyrektor generalny Geo Automotive, Google.

Mapa Google HD będzie również wspierać wprowadzenie naszej technologii jazdy autonomicznej w połączeniu z naszym zestawem czujników składającym się ze zintegrowanego z dachem lidaru, radarów, kamer i czujników ultradźwiękowych, aby jeszcze bardziej poprawić zrozumienie otoczenia przez samochód.

W przyszłości mapa HD firmy Google będzie również wspierać wprowadzenie naszej technologii autonomicznej jazdy w połączeniu z naszym zestawem czujników składającym się ze zintegrowanego z dachem lidaru, radarów, kamer i czujników ultradźwiękowych, aby jeszcze bardziej poprawić zrozumienie otoczenia przez samochód.

— Zenseact jest dumny, że może współpracować z Volvo Cars i Google nad wdrożeniem tej zmieniającej reguły gry technologii dla jazdy wspomaganej, a później autonomicznej. Odegra ona ważną rolę w naszej podróży w kierunku zerowej liczby kolizji — mówi Ödgärd Andersson, dyrektor generalny Zenseact.

Nowe Volvo EX90

Volvo EX90 wprowadza inteligentne technologie bezpieczeństwa, takie jak lidar i system rozumienia kierowcy, które pomogą w realizacji wizji firmy, zgodnie z którą nikt nie powinien zginąć ani odnieść poważnych obrażeń podróżując nowym samochodzie Volvo. Volvo EX90 wprowadzi również nowy poziom łączności, zaprojektowany tak, aby z czasem stawał się on coraz lepszy, bezpieczniejszy i bardziej dostosowany do kierowcy.

Volvo EX90 to wizja dużego rodzinnego SUV-a w erze elektrycznej.

Volvo EX90 to początek nowej ery dla Volvo. Siedmiomiejscowy, całkowicie elektryczny SUV, ma jeszcze bardziej podnosić standardy w zakresie bezpieczeństwa i bardziej zrównoważonego stylu życia szwedzkiej marki.

Volvo EX90

Volvo EX90 i najwyższy poziom bezpieczeństwa

Poziom bezpieczeństwa w Volvo EX90 jest również wyższy niż w jakimkolwiek innym samochodzie Volvo. Został on zaprojektowany tak, aby rozumieć kierowcę i jego otoczenie, aby pomóc zapewnić bezpieczeństwo kierowcy, pasażerom i innym uczestnikom ruchu drogowego. Auto uczy się na podstawie nowych danych i przy pomocy aktualizacji.

Volvo EX90 jest wyposażone w niewidzialną „tarczę bezpieczeństwa”, którą tworzą czujniki ulokowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz auta; kamery, radary i lidary, połączone są z wysokowydajnymi komputerami głównymi samochodu, gdzie NVIDIA DRIVE uruchamia wewnętrzne oprogramowanie Volvo, tworząc w czasie rzeczywistym 360-stopniowy obraz świata.

Volvo EX90

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię