Northvolt uruchomi w Gdańsku Centrum Skalowania Biznesu. Będzie ono połączone z Centrum Badawczo-Rozwojowym w zakresie usług IT. Firma chce zatrudnić 90 osób. 

Northvolt szykuje się na eskpansję

Northvolt w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija, a zatrudnia obecnie około 5500 pracowników. W kolejnych latach firma chce rozwinąć swoją i zwiększyć zatrudnienie. Będzie to związane z rosnącą produkcją ogniw bateryjnych, szczególnie w swojej pierwszej gigafabryce w Szwecji. Northvolt planuje także wybudowanie drugiej fabryki w Niemczech. Spółka szykuje się również do przeprowadzenia inwestycji w Kanadzie. 

Northvolt stawia na Gdańsk

Centrum Skalowania Biznesu ma stanowić odpowiedź na szybkie tempo wzrostu firmy. Firma chce także intensyfikować działania w kierunku zrównoważonych rozwiązań zapewniających rozwój i efektywność firmy. 

Pracownicy nowej spółki będą wspierali firmę Northvolt w takich obszarach, jak: finanse, a także księgowość, zakupy, zarządzanie łańcuchem dostaw, usługi IT oraz HR. Zapewni to efektywne funkcjonowanie oraz zrównoważony rozwój firmy. 

Obecność firmy Northvolt w Gdańsku

Rekrutacja do Centrum Skalowania Biznesu już się rozpoczęła, a spółka planuje do końca 2024 roku zatrudnić około 90 osób. Od początku działalności Northvolt w Gdańsku otrzymuje wsparcie od Invest in Pomerania. Inicjatywę koordynuje Agencję Rozwój Pomorza. Eksperci brali udział przy etapie wyboru lokalizacji i rozpoczęcia budowy. Działanie z firmą Northvolt jest 199 projektem realizowanym przez Invest in Pomerania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię