Toyota zdobywa coraz większe kompetencje w zakresie autonomicznej jazdy. Należący do japońskiego koncernu Woven Planet Holdings, przejął start-up Renovo Motors. Renovo to zespół inżynierów prowadzący pionierskie prace nad systemem operacyjnym dla samochodów.

  • Toyota i należąca do niej Woven Group przejęła startup z dziedziny autonomicznej jazdy – Renovo
  • Renovo ma za zadanie rozwijanie prac nad zastosowaniami z dziedziny autonomicznej jazdy

Toyota chce przyspieszyć prace nad autonomiczną jazdą

Inżynierowie Renovo będą wspierać prace nad budową nowego systemu operacyjnego Arene. Arene to system, który Woven Planet tworzy z myślą o kolejnych generacjach samochodów Toyoty, a także innych producentów. Warto przypomnieć, że jest to kolejne już przejęcie, które ma wzmocnić Toyotę w wyścigu do opracowania technologii autonomicznych samochodów.

Nowy system do autonomicznej jazdy – Arene

Woven Planet i Toyota, dzięki przejęciu Renovo, wzmacniają zespół pracujący nad systemem operacyjnym Arene. Wg japońskiego producenta, ma on w całkiem niedalekiej przyszłości zrewolucjonizuje sposób, w jaki koncern będzie tworzyć nowe samochody. Samochody już od samego początku mają projektowane w zgodzie z zaawansowanym, zintegrowanym oprogramowaniem – jak smartfony.

Woven Planet stawia sobie za cel wprowadzenie na rynek uniwersalnego systemu operacyjnego dla samochodów, który będzie mógł działać równie sprawnie w autach różnych producentów. Dzięki temu Toyota chce się stać uniwersalnym dostawcą cyfrowego środowiska dla całej branży motoryzacyjnej.

Toyota stawia na innowacje

Renovo to firma technologiczna, realizująca ambitny projekt budowy eksperymentalnego, inteligentnego miasta Woven City. Ten z kolei poszerza swój zespół o ekspertów – tym razem o ekspertów w dziedzinie autonomicznej jazdy, automatycznego tworzenia map HD, a także platform do inteligentnego zarządzania flotami samochodów, czy usług związanych z mobilnością.

– Zakup Renovo przyspieszy prace Woven Planet nad technologiami, które zrewolucjonizują światowy transport. Naszym celem jest stworzenie najbardziej programowalnych samochodów na świecie oraz szerokie otwarcie możliwości programowania aut przed niezależnymi zespołami, dzięki uproszczeniu software’u dla samochodów. To pozwoli znacznie przyspieszyć jego rozwój” – powiedział Nikos Michalakis, wiceprezydent ds. oprogramowania Woven Planet Holdings.

Czym jest Woven?

Grupa Woven powstała w 2021 roku w wyniku przekształceniu istniejącej od 2018 roku firmy badawczo-rozwojowej – Toyota Research Institute – Advance Development. Woven Group zajmuje się opracowywaniem innowacji oraz inwestowaniem w dziedzinie autonomicznych samochodów i sztucznej inteligencji. W jej skład wchodzą cztery uzupełniające się podmioty: Woven Planet Holdings, Woven Core, Woven Alpha i Woven Capital. Koncern, mający za zadanie skierowanie Toyoty i całej branży motoryzacyjnej na nowe tory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię