Zakład Mercedes-Benz w Untertürkheim podejmuje kolejne kroki w transformacji w kierunku „Electric Only”. Nowe porozumienie zakładowe podwaja zdolności produkcyjnej elektrycznych jednostek napędowych dla pojazdów Mercedes-EQ od 2024 r. W fabryce ma powstawać 1 mln sztuk napędów rocznie.

  • Mercedes podwoi produkcję napędów elektrycznych w fabryce w Untertürkheim
  • Zakład od 2024 roku ma produkować 1 mln napędów elektrycznych rocznie
  • Władze Mercedesa dogadały się ze związkowcami

Mercedes wzmacnia prace w dziale napędów do aut elektrycznych

Mercedes-Benz kontynuuje dostosowywanie swojej globalnej sieci produkcyjnej do pojazdów elektrycznych. Niemiecka marka samochodów luksusowych przygotowuje się do przejścia na pojazdy w pełni elektryczne do końca dekady – wszędzie tam, gdzie pozwolą na to warunki rynkowe. Zakład w Stuttgarcie-Untertürkheim odgrywa kluczową rolę: oprócz konwencjonalnych jednostek napędowych odpowiada już za produkcję akumulatorów i napędów do elektrycznych modeli Mercedes-EQ

Wraz z uruchomieniem kilka miesięcy temu eCampus Mercedes-Benz, zakład przekroczył kolejny kamień milowy w swojej transformacji. Uruchomienie produkcji i montażu elektrycznych jednostek napędowych od 2024 roku, było częścią wizji przyszłości zakładu już w 2019 roku. Obecnie Mercedes i związkowcy uzgodnili rozszerzenie zdolności produkcyjnych dla elektrycznych jednostek napędowych w ramach nowego porozumienia zakładowego. Moce produkcyjne w Untertürkheim zostaną od 2024 roku podwojone do 1 mln napędów z poziomu 500 000 obecnie.

Untertürkheim będzie nadal napędzać Mercedes-Benz w najprawdziwszym znaczeniu tego słowa, także w erze elektrycznej. Dzięki wielkości produkcji naszych nowych modeli Mercedes-EQ sprawiamy, że nasza fabryka jest dostosowywana do przyszłości i kontynuuje historię swojego sukcesu – mówi Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG odpowiedzialny za zarządzanie produkcją i łańcuchem dostaw.

Napęd elektryczny aut Mercedesa
Napęd elektryczny aut Mercedesa

Nowa linia montażowa napędów elektrycznych

Budowa nowych linii montażowych na terenie zakładu Untertürkheim, a także zakładu Bad Cannstatt, rozpocznie się w przyszłym roku. W przyszłości główny zakład oraz jego przybudówki w Hedelfingen i Mettingen także będą produkować i dostarczać części do elektrycznych jednostek napędowych.

– Milion elektrycznych napędów z Untertürkheim! Ten wynik pokazuje, że nasze wysiłki z ostatnich lat opłaciły się. Dzięki naszym własnym fabrykom akumulatorów, eCampusowi oraz elektrycznym jednostkom napędowym, stworzyliśmy podstawy do tego, by nasza lokalizacja nie tylko uczestniczyła w transformacji przedsiębiorstwa, ale była jej istotną częścią. E-mobilność dotarła teraz także do Bad Cannstatt, a tym samym do wszystkich obszarów naszej lokalizacji – mówi Michael Häberle, przewodniczący rady zakładowej w zakładzie Mercedes-Benz Untertürkheim.

Fabryka Mercedesa w Untertürkheim

Jednostka biznesowa „Mercedes-Benz Drive Systems” jest odpowiedzialna za całe portfolio napędów Grupy Mercedes i łączy pod jednym dachem wszystkie działania związane z napędami w zakresie rozwoju, zaopatrzenia, controllingu, zasobów ludzkich i produkcji. Zakład Mercedes-Benz Untertürkheim jest największym zakładem globalnej sieci produkcyjnej Mercedes-Benz w zakresie produkcji układów napędowych i posiada kilka innych przybudówek w dolinie Neckaru.

Zakład zatrudnia około 16 000 pracowników i produkuje obecnie silniki, akumulatory, przekładnie i komponenty. W zakładzie znajduje się również duża część działu badań i rozwoju układów napędowych Grupy, zatrudniająca około 3000 pracowników. Zakład posiada także swój tor testowy. Oprócz systemów akumulatorów już dziś w Untertürkheim opracowywane są testowane części elektrycznych układów napędowych. W Untertürkheim mieści się również siedziba główna Mercedes-Benz Group AG.

Fabryka Mercedesa w Untertürkheim
Fabryka Mercedesa w Untertürkheim

Zobacz też: Elektryczny MINI Concept Aceman

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię