Volkswagen AG po raz kolejny płaci premię pracownikom w swoich niemieckich oddziałach za koronawirusa w uznaniu ich wielkiego zaangażowania w ostatnich miesiącach pracy w trudnych warunkach. Premia w wysokości 500 euro zostanie wypłacona pod koniec lutego 2022 r. wraz z miesięcznym wynagrodzeniem.

  • Volkswagen płaci po 500 euro na pracownika premii za koronawirusa
  • Firma chce w ten sposób docenić trud pracowników za pracę w trudnych warunkach pandemii
  • Wcześniej pracownicy Volkswagena dostali już po 1000 euro na głowę premii

Volkswagen płaci premię za koronawirusa

Po uzgodnieniach z Radą Zakładową Volkswagen AG postanowił ponownie wypłacić pracownikom w swoich niemieckich lokalizacjach premię za koronawirusa w dowód uznania za ich wielkie zaangażowanie.

– W ostatnich miesiącach pandemia bardzo przetestowała naszych pracowników – niezależnie od tego, czy pracowali stacjonarnie, czy zdalnie. Elastyczność i niestrudzone poświęcenie, które wykazali, to niezwykłe osiągnięcie, które chcielibyśmy docenić. To jest powód nowej premii za koronawirusa – mówi dyrektor ds. Zasobów Ludzkich Gunnar Kilian.

Elektryczny Volkswagen ID.4
Elektryczny Volkswagen ID.4 – produkcja. zdjęcie: Volkswagen

Premia w Volkswagenie wraz z lutową pensją

Premia koronawirusowa to jednorazowa płatność w wysokości 500 euro za okres od lipca 2021 do lutego 2022 roku. Praktykanci, studenci i doktoranci otrzymają do 300 euro. Specjalne środki będą wypłacane wraz z lutowym wynagrodzeniem pracowników i jest zwolniona z podatków i składek na ubezpieczenie społeczne.

Przewodnicząca Generalnej Rady Zakładowej Daniela Cavallo powiedziała, że premia za koronawirusa stanowi ważny znak uznania w trudnych czasach.

– W dyskusjach na temat premii przewodniczący rad zakładowych w różnych lokalizacjach dali jasno do zrozumienia, że ​​zawsze można polegać na naszych pracownikach. Jednocześnie napięcie było ogromne: produkcja przemysłowa w trudnych warunkach pandemii, powtarzająca się praca w skróconym wymiarze godzin, utrata zasiłków zmianowych, balansowanie między pracą w domu podczas nauki w szkole a opieką nad dziećmi – to tylko kilka przykładów. Niezależnie od premii za koronawirusa, kontynuujemy nasze rozmowy na temat premii za wyniki, przewidziane w układzie zbiorowym pracy. Trudno będzie osiągnąć coś więcej, niż zostało przyznane w listopadowej zaliczce, ale oczywiście nadal będziemy walczyć w tej ważnej sprawie – mówiła.

Samochód marki Volkswagen ID 4 na linii produkcyjnej w Zwickau
Produkcja w fabryce Volkswagena zdjęcie: Volkswagen

Volkswagen wypłacił już raz 1000 euro premii

W czerwcu 2021 r. Volkswagen zapłacił już premię za koronawirusa w wysokości do 1000 euro za okres od marca 2020 r. do czerwca 2021 r. Nowa premia w wysokości 500 euro jest płacona wstecznie za okres od lipca 2021 r. do lutego 2022 r.

Jej wypłacenie jest możliwe dzięki udzieleniu pakietu pomocy ze strony rządu niemieckiego, który umożliwia pracodawcom wypłacanie pracownikom sum do 1500 euro bez podatków i składek na ubezpieczenie społeczne. Volkswagen wykorzystuje w ten sposób maksymalną kwotę, która jest dostępna w postaci ulgi finansowej związanej ze skutkami pandemii.

Produkcja samochodu elektrycznego Volkswagen ID.5 w fabryce w Zwickau
W Zwickau Volkswagen uruchomił produkcję samochodów elektrycznych

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię