Pininfarina ma nowego szefa. Paolo Dellacha został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego włoskiego producenta samochodów luksusowych Automobili Pininfarina. Dellacha awansował z dotychczasowej roli Chief Product and Engineering Officer.

  • Paolo Dellacha został nowym dyrektorem generalnym włoskiej marki Pininfarina
  • Dellacha nadzorował prace nad modelem Battista
  • Dellacha wcześniej pracował w Ferrari i Maserati

Nowy prezes Pininfarina

Paolo Dellacha zastąpi piastującego dotychczas tę funkcję Pera Svantessona. Były dyrektor generalny przechodzi na emeryturę tuż po udanym wprowadzeniu na rynek pierwszego luksusowego samochodu, Battista pure-electric hyper GT. Produkcja najmocniejszego włoskiego samochodu sportowego w historii ruszyła się latem 2022 roku.

Dellachà jest doświadczonym inżynierem i wcześniej zajmował wysokie stanowiska w Ferrari i Maserati. Do zespołu Automobili Pininfarina dołączył w 2018 roku, jako członek zespołu zarządzającego odpowiedzialny za uruchomienie nowego włoskiego producenta samochodów.

— Jestem bardzo wdzięczny za możliwość poprowadzenia Automobili Pininfarina w kolejną fazę ewolucji. Dla mnie jako dumnego Włocha, dziedzictwo Pininfariny jest zawsze inspiracją. Battista został nazwany na cześć założyciela tej czcigodnej marki i moim przywilejem było nadzorowanie zespołu technicznego podczas jego rozwoju. Teraz skorzystamy z okazji, by wzmocnić pozycję Automobili Pininfarina wśród wiodących nazw w dziedzinie luksusu motoryzacyjnego zelektryfikowanego. Pininfarina jest uznawana za lidera w dziedzinie projektowania, a to w połączeniu z wiedzą techniczną, którą pielęgnowaliśmy, wprowadzając Battistę do życia, pozwoli nam w przyszłości stworzyć serię pięknych i porywających samochodów elektrycznych — mówi nowy dyrektor generalny Automobili Pininfarina Paolo Dellachà.

Paolo Dellachà, dyrektor generalny Automobili Pininfarina
Paolo Dellachà, dyrektor generalny Automobili Pininfarina

Dellacha i Pininfarina Battista

W swojej poprzedniej roli Paolo nadzorował rozwój i produkcję wysoko ocenianego Battista pure electric hyper GT w Cambiano we Włoszech. Ponadto odegrał wiodącą rolę w przygotowaniu strategii firmy dotyczącej wprowadzenia w przyszłości portfela luksusowych samochodów elektrycznych.

— Jestem zachwycony mogąc ogłosić awans Paolo Dellachà na stanowisko dyrektora generalnego Automobili Pininfarina. Paolo nadzorował przełomowy program techniczny Battisty – od koncepcji do dostawy. Battista jest już wielokrotnie nagradzanym, bijącym rekordy świata luksusowym samochodem i z niecierpliwością czekamy na to, jak zespół pod jego kierownictwem wykorzysta ogromny potencjał, który nowy samochód wykazywał od momentu powstania firmy. Dziękuję Perowi Svantessonowi za poprowadzenie zespołu Automobili Pininfarina przez liczne wyzwania środowiskowe i ekonomiczne, przed którymi stanął świat w ostatnich latach. Battista to arcydzieło designu i zapierający dech w piersiach samochód wyczynowy, który obecnie zachwyca swoich właścicieli na całym świecie — mówił Gurpratap Boparai prezes Automotive Businesses, Europe w firmie Mahindra.

Pininfarina Battista
Pininfarina Battista
Pininfarina Battista

Zobacz też: Porsche Taycan Turbo S bije rekord na torze Nürburgring

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię