Zeekr X SUV – to nowy samochód elektryczny w stajni należącego do chińskiego giganta Geely – firmę Zeekr. Chiński producent opublikował pierwsze zdjęcia swojego samochodu elektrycznego. Auto zostanie zbudowane na platformie SEA, na której zbudowana ma zostać polska Izera.

  • Zeekr pokazał pierwsze zdjęcia nowego elektrycznego SUV-a — Zeekr X
  • Zeekr X będzie oparty na platformie SEA
  • W jego budowie będą użyte komponenty stosowane w najnowszym Volvo EX90

Zeekr X — nadchodzi nowy elektryczny SUV

Zeekr X to nowy SUV chińskiej firmy Zeekr, jaki ma zostać pokazany na zbliżających się targach Auto China w Szanghaju w kwietniu. Zeekr opublikował pierwsze zdjęcia samochodu, który będzie już trzecim autem w ofercie. Media wskazują, że samochód będzie dostępny do kupna jeszcze przed końcem 2023 roku, a później także i w Europie.

Zeekr opisuje swój nowy model Zeekr X, jako „miejskiego SUV-a”. Firma potwierdziła, że nowy samochód będzie oparty na architekturze Sustainable Experience Architecture firmy Geely, na której ma zostać zbudowana polska Izera. Zeekr wykorzystał już tę platformę do swoich pierwszych dwóch modeli: Zeekr 001 sedan i Zeekr 009 MPV. Zeekr X ma wykorzystywać komponenty, które Volvo zastosuje w swoim najnowszym modelu EX90. Nowy elektryczny SUV ma móc rozpędzić się do prędkości 100 km/h w cztery sekundy.

Zeekr X
Zeekr X
Zeekr X

Rozmiary i stylizacja Zeekr X

Zeekr X ma długość 4,45 m długości, 1,8 metra szerokości, a rozstaw osi samochodu wynosi 2,75 m. Zeekr wskazuje, że sam projekt został opracowany w Göteborgu, pod kierunkiem byłego szefa stylizacji Audi i Bentleya – Stefana Sielaffa. Ze zdjęć widać, że Zeekr X nie posiada klamek i posiada bezramkowe lusterka przeglądowe.

Zeekr X
Zeekr X
Zeekr X

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię