Toyota Century SUV cabrio to samochód specjalnie przygotowany i dostosowany do wożenia zawodników sumo, którzy zwyciężą w Ryogoku Kokugikan w Tokio. Samochód, który zbudowano na bazie zaprezentowanego jesienią modelu SUV-a Century, jest reprezentantem koncepcji full-over. Daje ona możliwości zbudowania samochodu wg życzenia klienta.

Toyota Century SUV cabrio — jedyny taki model na świecie

Toyotę Century SUV pokazano we wrześniu 2023 roku. Model ten, po raz pierwszy pojawił się w nadwoziu SUV. Pod maską znalazł się silnik V6, co miało poprawić doznania klientów z segmentu luksusowego. Toyota Century SUV ma moc 412 KM i jest napędzana na cztery koła za pomocą systemu E-Foru Advancewd. Samochód posiada także układ skrętnych kół tylnych.

Toyotę Century SUV cabrio, którą przygotowano dla zawodników sumo pozbawiono tylnej kanapy. W jej miejscu stworzono przestrzeń, z której zwycięzcy będą mogli pozdrawiać kibiców podczas specjalnego, paradnego przejazdu. Auto jest jednak pojazdem czterodrzwiowym. Jest to rzadkość w przypadku SUV-ów—kabrioletów.

Toyota Century SUV cabrio

Toyota SUV Century

Toyota Century od 1967 roku symbolizuje komfort i stoi w hierarchii nawet ponad renomowanym Lexusem LS. Ze swoją ponad 55-letnią, historią nazwa „Century” zawsze kojarzyła się z luksusowym sedanem. W zeszłym roku jednak ten model przeszedł drastyczną przemianę, gdy Toyota po raz pierwszy przedstawiła SUV Century. Nowa wersja samochodu dostępna jest w różnych wariantach, w tym wersji GRMN Performance i wersji z tylnymi przesuwnymi drzwiami.

Toyota Century SUV cabrio

Droższa personalizacja

Japońska Toyota ogłosiła, że nowe Century SUV Cabrio będzie stanowić wzór dla zamożnej klienteli. Oznacza to, że można będzie zamówić kompletnie spersonalizowane unikatowe egzemplarze oparte na dużym SUV-ie. Nie podano jednak ile kosztował pierwszy egzemplarz Toyoty SUV w wersji kabriolet. Podstawowa wersja samochodu to wydatek około 157 000 euro. Oznacza to, że ten wysoki SUV jest znacznie droższy niż legendarny sedan Century, który jest dostępny od 126 000 euro.

Toyota Century SUV cabrio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię