Toyota FT Se to dwumiejscowa sportówka, jaką zaprezentowano po raz pierwszy na Japan Mobility Show. Samochód wykorzystuje w swoim modelu koncepcyjnym doświadczenie zdobyte przez zespół Toyota Gazoo Racing.

Toyota FT-Se — koncept elektrycznej sportówki

Nowa koncepcja dwumiejscowej, elektrycznej Toyoty FT-Se ukazuje przyszłość dla wyczynowych samochodów sportowych Toyoty. Wszystko w erze neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Wykorzystując wiedzę zdobytą podczas wysiłków Toyota Gazoo Racing, FT-Se przedstawia wizję ewolucji i pogłębienia relacji kierowcy z pojazdami.

Nazwa samochodu

Jego nazwa zaczerpnięto od „Future Toyota Sports electric”. Auto ma elegancką, gładką sylwetkę, w której kryje się technologia akumulatorów nowej generacji.

Toyota FT-Se

Toyota FT-Se — wymiary

Sportowa Toyota FT-Se dzięki kompaktowej wysokości 1220 mm przywołuje wspomnienia klasycznych samochodów sportowych z przeszłości. Szerokość 1895 mm nadaje autu zdecydowaną sylwetkę, podkreśloną przez przednią konstrukcję, która łączy w sobie gładkie krzywizny i mocne linie. Profil o długości 4380 mm przyciąga wzrok aerodynamicznymi liniami, charakterystycznymi trapezowymi kształtami, a także tylnym spojlerem.

Toyota FT-Se

Wnętrze Toyoty FT-Se

Kokpit ma oferować wciągające wrażenia w czasie jazdy, a niski profil tablicy przyrządów zapewnia dobrą widoczność. Nakolanniki o nowej konstrukcji chronią kierowcę i pasażera przed przeciążeniami podczas jazdy, zarówno na drodze, jak i w naturalnym środowisku FT-Se, czyli na torze wyścigowym.

Akumulatory

Najnowsze akumulatory o małej wysokości i dużej gęstości energii są ważnym czynnikiem umożliwiającym FT-Se przesuwanie granic wydajności. Nie podano jednak, jakiej wielkości bateria miałby mieć samochód. Technologia w połączeniu ze zmniejszeniem wymiarów i masą podzespołów, takich jak silnik, skrzynia biegów i jednostka klimatyzacyjna, otwierać ma nowe możliwości poprawy właściwości tradycyjnych samochodów sportowych. Chodzi tutaj o stabilność w trakcie pokonywania zakrętów, czułość prowadzenia i pewność hamowania.

Toyota FT-Se

Ewolucja modelu

Toyota FT-Se ma stale ewoluować wraz z ciągłymi aktualizacjami oprogramowania. Odzwierciedlać one mają jednocześnie styl życia kierowcy i indywidualne wartości poprzez personalizację i wygodne funkcje zapewniające bezstresową jazdę. Toyota wierzy, że mobilność przyszłości będzie wykraczać poza zapewnianie fizycznych narzędzi transportu i ma stać się partnerem w zakresie stylu życia. Koncepcja Toyoty FT-Se to wizja tego, jak elektryczny samochód sportowy z akumulatorem może stać się jedynym w swoim rodzaju pojazdem, który przyspiesza puls kierowcy, a także buduje długoterminową więź.

Toyota po raz pierwszy zaprezentowała FT-Se na Japan Mobility Show 2023 w Tokio wraz z modelem FT-3e. Ten ostatni to koncepcyjny elektryczny SUV nowej generacji, zasilany akumulatorowo. Obydwa pojazdy reprezentują przyszłość elektryfikacji, a także inteligencji.

Toyota FT-Se
Toyota FT-Se

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię