Vauxhall Vivaro Electric pozostaje najlepiej sprzedającym się elektrycznym vanem w Wielkiej Brytanii. Tak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT). Sukces Vivaro Electric pomógł Vauxhallowi zająć w tym roku drugie miejsce na rynku lekkich aut użytkowych w Wielkiej Brytanii. 

  • Vauxhall Vivaro Electric najlepiej sprzedającym się vanem elektrycznym w Wielkiej Brytanii
  • Sprzedaż Vauxhalla sięgnęła 3 254 sztuk od początku roku do końca września
  • Vauxhall jest drugim pod względem sprzedaży vanów producentem w Wielkiej Brytanii

Vauxhall Vivaro Electric najlepiej sprzedającym się elektrycznym vanem w Wielkiej Brytanii

Vivaro Electric pozostaje najlepiej sprzedającym się elektrycznym vanem w Wielkiej Brytanii – w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy roku sprzedano 3 254 sztuki tego samochodu. Sukces modelu pomógł Vauxhallowi pozostać jak dotąd najlepiej sprzedającym się w kraju producentem elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych na brytyjskim rynku, a także drugim najlepiej sprzedającym się producentem vanów w ogóle.

To fantastyczne, że Vivaro Electric podtrzymuje silną sprzedaż w tym roku, pomagając nam utrzymać pozycję najlepiej sprzedającego się producenta e-LCV w Wielkiej Brytanii. Jako jedna z niewielu marek w kraju, która jest w stanie zaoferować flotom w pełni elektryczny samochód dostawczy w całej linii modelowej LCV, Vauxhall jest liderem elektryfikacji brytyjskich przedsiębiorstw – mówił James Taylor, dyrektor zarządzający, Vauxhall.

Vauxhall Vivaro Electric — zasięg i dane techniczne

Vivaro Electric ma na swoim koncie długą listę nagród na brytyjskim rynku, w tym „Medium Van of the Year” oraz „Best Medium Electric Van” na Driving Electric Awards 2022. Vivaro Electric został również uznany za „Międzynarodowy samochód dostawczy roku 2021”.

Wg norm WLTP Vivaro Electric posiada zasięg 330 kilometrów, a jego maksymalna ładowności to 1 226 kg. Vauxhall kontynuuje ekspansję pojazdów elektrycznych w celu zaoferowania wariantów aut zelektryfikowanych w całej linii modelowej do 2024 roku, a do 2028 roku firma chce oferować w Wielkiej Brytanii wyłącznie auta w pełni elektrycznych samochodów i furgonetek.

Zobacz też: Porsche Taycan Turbo S bije rekord na torze Nürburgring

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię