Polestar dokonuje pierwszej swojej inwestycji finansowej w inną spółkę. Szwedzka firma została udziałowcem izraelskiego pioniera w dziedzinie ekstremalnie szybkiego ładowania StoreDot. Inwestycja strategiczna jest kolejnym przykładem zaangażowania Polestara w innowacje i przyspieszenie wprowadzania pojazdów elektrycznych na rynek. Obie firmy zamierzają zbadać możliwość zastosowania technologii ekstremalnie szybkiego ładowania StoreDot w przyszłych samochodach Polestar.

  • Polestar inwestuje w firmę StoreDot
  • StoreDot opracowuje technologię innowacyjnych akumulatorów
  • StoreDot ładuje akumulator do poziomu 160 km zasięgu, w zaledwie pięć minut

Polestar inwestuje w StoreDot

Polestar dokonał swojej pierwszej inwestycji finansowej jako firma, inwestując w innowatora technologii ekstremalnie szybkiego ładowania baterii – firmę StoreDot. StoreDot jest pionierem w rozwoju baterii o ekstremalnie szybkim ładowaniu, z dominacją krzemu dla pojazdów elektrycznych. Firma z siedzibą w Izraelu zamierza do 2024 r. produkować baterie do pojazdów elektrycznych zdolne do naładowania akumulatorów o zasięgu do 160 km w ciągu zaledwie pięciu minut.

Samochód elektryczny Polestar 2
Samochód elektryczny Polestar 2

Zaawansowana technologia baterii StoreDot wpisuje się w strategię Polestar, polegającą na wykorzystaniu szerszego grona innowacyjnych partnerów branżowych w celu stymulowania postępu w dziedzinie mobilności elektrycznej.

– Polestar może pomóc w kształtowaniu rozwoju nowych technologii akumulatorów dla przemysłu motoryzacyjnego i zapewnić bezcenne spostrzeżenia z perspektywy marki skoncentrowanej na wydajności i zrównoważonym rozwoju – mówi Thomas Ingenlath prezes Polestara.

Samochód elektryczny Polestar 2
Samochód elektryczny Polestar 2

W ramach strategicznej umowy, Polestar chce współpracować ze StoreDot nad adaptacją i zastosowaniem technologii w testowych samochodach marki Polestar.

– Obawy związane z ładowaniem i zasięgiem powstrzymują właścicieli samochodów z silnikiem spalinowym przed przejściem na pojazdy elektryczne. Zaawansowana technologia baterii StoreDot zapewnia realne rozwiązanie tych problemów. Jeśli nasze obecne projekty pilotażowe z udziałem StoreDot zakończą się sukcesem, być może już w 2026 roku rozwiązania te zostaną zastosowane w samochodach marki Polestar – kontynuuje Thomas Ingenlath.

Samochód elektryczny Polestar 2
Samochód elektryczny Polestar 2

StoreDot – o firmie

StoreDot pracuje nad pionierską technologią, która według firmy powinna zaowocować zbudowaniem akumulatorów, które pozwolą na ładowanie do 160 km zasięgu elektrycznego w zaledwie pięć minut. StoreDot koncentruje się na unikalnej technologii anod z dominacją krzemu i integracji z oprogramowaniem. Celem firmy jest opracowanie technologii ekstremalnie szybkiego ładowania akumulatorów.

Firma zrewolucjonizowała konwencjonalne baterie litowo-jonowe poprzez projektowanie i syntezę własnych związków organicznych i nieorganicznych, zoptymalizowanych przez algorytmy sztucznej inteligencji, umożliwiając ładowanie pojazdów elektrycznych w zaledwie pięć minut – tyle co zajmuje zatankowanie konwencjonalnego samochodu z silnikiem spalinowym.

Strategicznymi inwestorami i partnerami StoreDot są: Daimler, BP, VinFast , Volvo, Polestar, Ola Electric, Samsung, TDK oraz partner produkcyjny – EVE Energy. W 2022 r. firma dokonała pierwszej na świecie demonstracji ekstremalnie szybkiego ładowania ogniwa akumulatora pojazdu elektrycznego. Celem StoreDot jest osiągnięcie gotowości do masowej produkcji do 2024 r.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię