Na szwedzkim rynku mobilności wodorowej nastąpiła zmiana lidera. Hynion został największym w kraju dostawcą wodoru do samochodów elektrycznych z ogniwami paliwowymi. Hynion przejął stację wodorową Linde w Sandviken.

  • Hynion został największym w Szwecji dostawcą wodoru dla mobilności
  • Hynion przejął od Linde stację tankowania wodoru w Sandviken
  • Hynion ma obecnie trzy stacje tankowania wodorem

Hynion wodorową potęgą w Szwecji

Hynion zawarł umowę na dostawę wodoru do autobusów w Sandviken w Szwecji i jednocześnie przejął stację paliw Linde w Sandviken. Stacja zaopatrywała dotychczas w wódór, aby zarówno autobusy, jak i samochody osobowe.

Dzięki przejęciu stacji wodorowej w Sandviken, Hynion stał się największym dostawcą wodoru dla mobilności w Szwecji. Dzięki trzem stacjom: w Göteborgu, Sztokholmie i Sandviken, firma ma teraz dobry punkt wyjścia do rozwoju rynku wodoru w sektorze transportowym.

Hynion liderem szwedzkiej mobilności wodorowej
Dwa wodorowe autobusy w Sandviken zdjęcie: Hynion

Hynion będzie tankował autobusy w Sandviken

Firma transportowa Transdev niedawno zainwestowała w dwa autobusy wodorowe i wkrótce wprowadzi je do regularnego ruchu w Sandviken. Hynion będzie teraz odpowiadał za ich tankowanie, gdy tylko autobusy wejdą do normalnego ruchu.

Cieszymy się, że Hynion przejmuje stację wodorową w Sandviken. Posiadanie kompetentnych i niezawodnych graczy w całym łańcuchu ma kluczowe znaczenie dla pomyślnej eksploatacji naszych dwóch autobusów wodorowych – mówi Fredrik Beckius, dyrektor handlowy Gävleborg i Hälsingland, Transdev Sverige AB.

Hynion szwedzkim liderem elektromobilności wodorowej

Hynion przejmuje obsługę i własność nas stacją w Sandviken od 1 lutego 2022 roku. Wcześniej Hynion także od Linde przejął stację na lotnisku Arlanda w Sztokholmie.

Stacja tankowania wodoru Hynion zdjęcie: Hynion

Hynion buduje i obsługuje stacje wodorowe w największych miastach Skandynawii, a także wokół nich. Firma opiera się na doświadczeniach z ostatnich 20 lat, w tym na wiodących światowych projektach, takich jak HyNor, CUTE, CEP Berlin, SHHP, NewBusFuel i H2ME.

Sandviken jest liderem w korzystaniu z samochodów wodorowych. Także lokalne firmy znajdujące się w mieście od kilku lat poruszają się przy użyciu samochodów wodorowych, korzystając z lokalnej stacji.

Jesteśmy zachwyceni funkcjonalnością samochodów wodorowych. Jesteśmy pierwszą firmą w Szwecji, która otwiera się przed tą technologią, wprowadzając auta wodorowe, jako samochody firmowe. Nie możemy się doczekać dobrej współpracy z nowym operatorem stacji, takim jak Hynion – mówi Johan Mildner, koordynator ds. HR w Sweden Sandvik Group.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię