Porsche kontynuuje passę sukcesów podczas debiutu Formuły E w Kapsztadzie. W czasie e-Prix w południowoafrykańskiej metropolii António Félix da Costa wygrał swój pierwszy wyścig w roli kierowcy fabrycznego Porsche. Dzięki temu zwycięstwu zespół TAG Heuer Porsche Formula E Team powiększa swoje prowadzenie w klasyfikacji zespołowej ABB FIA Formula E World Championship. W klasyfikacji kierowców prowadzenie zachowuje Pascal Wehrlein.

• Antonio da Costa wygrał wyścig Formuły E w Kapsztadzie
  • Zespół TAG Heuer Porsche Formula E Team prowadzi w klasyfikacji generalnej Formuły E
  • Liderem kierowców pozostaje inny kierowca zespołu Porsche – Pascal Wehrlein

Porsche znów wygrywa w Formule E

Pierwszy wyścig ABB FIA Formula E World Championship w Kapsztadzie uraczył fanów na wypełnionych po brzegi trybunach najbardziej emocjonującym wyścigiem sezonu. Wyścig odbył się na 2,927-kilometrowym torze, usytuowanym w malowniczej scenerii między Oceanem Atlantyckim a miastem. Dla zespołu TAG Heuer Porsche Formula E Team było to trzecie zwycięstwo po pięciu rundach trwającego obecnie sezonu.

Pascal Wehrlein, zwycięzca obu wyścigów w Diriyah, prowadzi w klasyfikacji kierowców ABB FIA Formula E World Championship z 80 punktami na koncie. Dzięki pierwszej wygranej z Porsche António Félix da Costa awansował w rankingu na czwarte miejsce z 46 punktami. TAG Heuer Porsche Formula E Team powiększa swoje prowadzenie w klasyfikacji zespołowej z liczbami 126 punktów na koncie. Zespół Avalanche Andretti, który także korzysta z opracowanych przez Porsche bolidów, zajmuje trzecie miejsce po tym, jak André Lotterer zajął dziewiąte miejsce, a Jake Dennis ukończył wyścig na miejscu 13.

Antonio da Costa z zespołu TAG Heuer Porsche Formuła E wygrał wyścig w Kapsztadzie

Da Costa wygrywa w Kapsztadzie wyścig Formuły E

António Félix da Costa przejechał jeden z najlepszych wyścigów w swojej karierze w Formule E, awansując z 11. miejsca na pierwsze. Za kierownicą Porsche 99X Electric po 21. z 32. okrążeń zajmował trzecie miejsce. Na 24. okrążeniu wykonał energiczny manewr wyprzedzania i wyszedł na prowadzenie. Po odjechaniu od rywali włączył tryb ataku, ale wkrótce stracił prowadzenie. Portugalczyk nie chciał się jednak poddać i na przedostatnim okrążeniu wyszedł na prowadzenie. Kolizja na pierwszym okrążeniu wykluczyła z wyścigu jego kolegę z zespołu – Pascala Wehrleina.

— Nadal nie mogę w to uwierzyć. Co za wyścig! Moje pierwsze zwycięstwo dla Porsche w Kapsztadzie po starcie z 11. miejsca jest po prostu fantastyczne. To był wyścig wytrzymałościowy, w którym działo się tak wiele. Nasza strategia zadziałała perfekcyjnie, a ja starałem się zachować zimną krew przez cały dystans, ale kiedy przekroczyłem linię mety, to się rozpłakałem. Chcę podziękować wszystkim w zespole za ogromne wsparcie i zaufanie — mówił po wyścigu António Félix da Costa, kierowca zespołu Porsche.

Następny wyścig Formuły E odbędzie się w Sao Paulo 25 marca. Będzie to pierwszy wyścig Formuły E w Brazylii.