TAG Heuer Porsche Formula E Team otrzymuje wzmocnienie w postaci Davida Beckmanna jako nowego kierowcy testowego i rezerwowego w 9. sezonie ABB FIA Formula E World Championship. W październiku nowy kierowca przejechał w Hiszpanii swoje pierwsze okrążenia testowe w ulepszonym Porsche 99X Electric Gen3.

  • David Beckmann został nowym kierowcą TAG Heuer Porsche Formula E
  • Do zespołu Porsche dołącza też Simona de Silvestro
  • David Beckmann jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców młodego pokolenia

Nowy kierowca testowy w zespole TAG Heuer Porsche Formula E

David Beckmann nowym kierowcą testowym i rezerwowym TAG Heuer Porsche Formula E Team w 9. sezonie. W sezonie 2022 młody kierowca rywalizował w Mistrzostwach FIA Formuły 2. Był także kierowcą testowym i rezerwowym zespołu Avalanche Andretti Formula E, który zmierzy się w 9. sezonie jako zespół klientów Porsche. Zachowa tę rolę także w sezonie 9. Dodatkowo fabryczny skład Porsche Formula E może czerpać z jego doświadczenia.

– Dołączenie do Porsche, gdy Formuła E wchodzi w nową erę, to ekscytujące wyzwanie. Prowadzenie nowego Porsche 99X Electric Gen3 na torze wyścigowym było fantastycznym doświadczeniem. Nie mogę się doczekać nowego sezonu i będę ciężko pracował, aby przyczynić się do sukcesu zespołu – mówi 22-letni Niemiec. 

David Beckmann, kierowca testowy i rezerwowy TAG Heuer Porsche Formula E Team
David Beckmann, kierowca testowy i rezerwowy TAG Heuer Porsche Formula E Team

David Beckmann po raz pierwszy zasmakował wyścigów samochodowych w gokartach. Jego pierwsze sukcesy przyszły szybko: w 2012 roku wygrał DMV Kart Championship (klasa KF3) i European Bridgestone Cup. Rok później został zwycięzcą German Junior Kart Championship, pokonując Micka Schumachera. Z tym sukcesem pod pasem, w 2015 roku awansował do Formuły 4, rywalizując w Niemczech, gdzie wygrał klasyfikację debiutantów, a także we Włoszech.

– Cieszymy się, że David dołączy do naszego zespołu TAG Heuer Porsche Formula E Team jako kierowca testowy i rezerwowy. Znaczną część swojej młodej kariery spędził w bolidach jednomiejscowych, a doświadczenie w Formule E zdobywał także w zespole Avalanche Andretti. Jesteśmy podekscytowani możliwością skorzystania z jego wkładu i wiedzy – mówi Florian Modlinger, dyrektor Factory Motorsport Formula E. 

Po dwóch latach w Mistrzostwach Europy FIA Formuły 3 przeszedł on do serii GP3, gdzie w 2018 roku zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej z trzema zwycięstwami w wyścigach. Wracając do FIA Formula 3 European Championship, zajmował szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej. Od 2021 roku zmierzył się z mistrzostwami FIA Formuły 2. David Beckmann zastępuje poprzedniego kierowcę rezerwowego, Neela Jani, w zespole TAG Heuer Porsche Formula E Team.

Simona De Silvestro powraca na sezon 9.

Koleżanka Beckmanna, Simona De Silvestro, dołączyła do Porsche w 2019 r. i będzie kontynuować pracę jako kierowca testowy i rezerwowy w 9. W trakcie swojej De Silvestro startowała w wielu międzynarodowych seriach wyścigowych. Po zdobyciu pierwszych sukcesów w Europie, w wieku 18 lat przeniosła się do USA, gdzie trafiła do serii IndyCar przez Formułę BMW i Formułę Toyota Atlantic.

Simona De Silvestro, kierowca testowy i rezerwowy TAG Heuer Porsche Formula E Team
Simona De Silvestro, kierowca testowy i rezerwowy TAG Heuer Porsche Formula E Team

De Silvestro została uznana za debiutanta roku podczas legendarnego wyścigu Indy 500 w 2010 roku. Jeszcze większe uznanie kierowców i fanów zdobyła w kolejnym roku, gdy ponownie wsiadła do samochodu w Indianapolis zaledwie jeden dzień po poważnym wypadku podczas treningu i udało jej się zakwalifikować, mimo poparzeń obu dłoni.

Po tym odważnym występie Amerykanie, którzy wcześniej określali ją mianem sympatycznej „Swiss Miss”, nadali jej nowy przydomek „Iron Maiden”.

Simona De Silvestro startowała również w Formule E, jeżdżąc w sezonie 2015/2016 dla zespołu Michaela Andrettiego. W 2014 roku była częścią składu Saubera w Formule 1.

Simona De Silvestro, kierowca testowy i rezerwowy TAG Heuer Porsche Formula E Team
Simona De Silvestro, kierowca testowy i rezerwowy TAG Heuer Porsche Formula E Team

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię