Podczas E-Prix São Paulo zespół TAG Heuer Porsche Formula E Team utrzymał prowadzenie w ABB FIA Formula E World Championship. Na cztery tygodnie przed podwójną serią w Berlinie, która odbędzie się 22 i 23 kwietnia, António Félix da Costa ,nie zdołał stanąć na podium, zajmując czwarte miejsce w Brazylii.

Porsche obroniło się w kolejnym wyścigu Formuły E

Jego kolega z zespołu i aktualny lider mistrzostw Pascal Wehrlein zyskał jedenaście pozycji w wyścigu na torze São Paulo Street Circuit i zajął siódme miejsce. Po wydarzeniach w Hyderabadzie i Kapsztadzie Brazylia była trzecim nowym miejscem w kalendarzu Formuły E, które pojawiło się w tegorocznym kalendarzu. 

TAG Heuer Porsche Formula E Team

Porsche liderem w Formule E

Pascal Wehrlein prowadzi w ABB FIA Formula E World Championship w klasyfikacji kierowców z 86 punktami przed Jakiem Dennisem z zespołu klientów Porsche – Avalanche Andretti. António Félix da Costa zajmuje piąte miejsce. TAG Heuer Porsche Formula E Team prowadzi w klasyfikacji zespołowej z dorobkiem 144 punktów, wyprzedzając Envision Racing o 41 punktów. Po tym jak André Lotterer zajął dwunaste miejsce, Avalanche Andretti zajmuje piątą pozycję.

TAG Heuer Porsche Formula E Team

Kosztowne błędy da Costy

António Félix da Costa po najlepszych w tym sezonie kwalifikacjach, w których zabrakło mu zaledwie sześciu setnych sekundy do zdobycia pole position w swoim Porsche 99X Electric, wystartował z pozycji P2. Podczas wyścigu na 2,933-kilometrowej trasie kilkakrotnie wychodził na prowadzenie. W ostatniej fazie zwycięzca z Kapsztadu popełnił jednak błąd w prowadzeniu, który przekreślił jego szanse na podium.

— To były ciężko wywalczone, ale zasłużone punkty, które wciąż mogą być dla nas kluczowe. Pascal pojechał rewelacyjny wyścig i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji kierowców. To był szczególnie mocny występ, zwłaszcza na tym torze i biorąc pod uwagę charakterystykę trasy, ponieważ w drugiej połowie wyścigu musiał również zmagać się z uszkodzonym samochodem. Szczególnie ważne było to, że znacznie poprawiliśmy się w samych kwalifikacjach — mówił Florian Modlinger, dyrektor Factory Motorsport Formula E.

António Félix da Costa

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię