Auto elektryczne Lincoln Model L100 to autonomiczna wizja elektrycznej przyszłości amerykańskiej marki. Auto jest hołdem wobec Modelu L z 1922 roku – pierwszego luksusowego samochodu Lincolna. Koncepcyjna wersja auta elektrycznego ma pokazać, że projektanci czerpią inspirację z dziedzictwa projektowego marki. Firma w tym roku świętuje swoje 100-lecie.

  • Lincoln przedstawił koncepcyjną wersję elektrycznego modelu auta autonomicznego L100
  • Auto elektryczne Lincoln L100 Concept nawiązuje do modelu z 1922 roku
  • Lincoln pokazał wcześniej koncepcyjny model auta elektrycznego — Lincolna Star

Lincoln L100 Concept — auto elektryczne przyszłości

Elektryczne auto L100 Concept to futurystyczna wizja nadchodzącej ery samochodów autonomicznych. Lincoln nie podaje żadnych głębszych danych na temat samochodu. Wiadomo, że jest to auto elektryczne, które wykorzystuje technologie ogniw i pakietów baterii nowej generacji.

Elektryczny Lincoln L100 Concept jest ukłonem w stronę przeszłości, a jednocześnie wizją przyszłości.

– Lincoln był jedną z najbardziej trwałych i stylowych marek motoryzacyjnych na świecie i pod wieloma względami jest doskonale przygotowany na drugie stulecie, zdefiniowane przez wspaniały design, zerową emisję i doświadczenia oparte na technologii. Lincoln zawsze był wyjątkowy dla mnie i mojej rodziny, zwłaszcza dla mojego ojca i dziadka. Jeśli istnieje jeden sekret długowieczności Lincolna, to jest nim zdolność marki do równoważenia swoich podstawowych wartości z pragnieniem innowacji i tworzenia przyszłości – powiedział Bill Ford, prezes wykonawczy, Ford Motor Company.

Lincoln L100 Concept posiada aerodynamiczną i smukłą konstrukcję jest aerodynamiczna. Płasko umieszczona bateria ma zmaksymalizować przestrzeń wewnętrz samochodu i zwiększyć swobodę projektantów.

– Znajdujemy się w szczególnym momencie naszej historii. W ciągu ostatnich 100 lat Lincoln był pionierem wielu innowacji i przesunął granice projektowania. Dzięki Modelowi L100 Concept na nowo wyobrażamy sobie, jak może wyglądać sanktuarium Lincolna dla klientów jutra, przesuwając nas naprzód, by zdefiniować kolejny rozdział historii Lincolna – mówi Joy Falotico, prezes, Lincoln.

Auto elektryczne Lincoln Model L100 Concept
Auto elektryczne Lincoln Model L100 Concept
Auto elektryczne Lincoln Model L100 Concept

Elektryczny Lincoln L100 Koncept — autonomiczna przyszłość Lincolna

Auto elektryczne stworzono jako pojazd autonomiczny z inteligentnym doświadczeniem jazdy, łącznością i innowacjami opartymi na oprogramowaniu. Model L100 Concept posuwa naprzód wizję Lincolna i toruje marce drogę do ponownego przemyślenia mobilności w przyszłości.

W modelu L100 Concept zastosowano technologie ogniw i pakietów akumulatorowych nowej generacji, które zapewnią zmieniającą się jak nigdy dotąd gęstość energii i umożliwią efektywną integrację strukturalną poprzez traktowanie całego pojazdu jako systemu. Zaawansowane podejście nie tylko pomoże zapewnić elegancki design, ale także zmaksymalizować przestrzeń kabiny wewnętrznej elektrycznego Lincolna.

Interaktywna, środkowa szachownica konsoli zawiera inspirowany klejnotami kontroler szachowy, który zastępuje tradycyjną kierownicę, dzięki czemu obsługa pojazdu jest intuicyjna i nie wymaga wysiłku.

Konfiguracje siedzeń skoncentrowane są na kierowcy. Fotele w przednim rzędzie można obrócić, dzięki czemu pasażerowie z przodu mogą siedzieć naprzeciwko pasażerów z tyłu.

Auto elektryczne Lincoln Model L100 Concept
Auto elektryczne Lincoln Model L100 Concept

Nowy elektryczny Lincoln L100 Concept — design przyszłości

Aerodynamiczny kształt auta elektrycznego jest nisko osadzony, płynny i gładki w swoich detalach, z ogonem typu K skutecznie prowadzącym powietrze nad pojazdem. Szklany dach i otwierane do tyłu drzwi mają dawać poczucie „ceremonii i powitania”.

Model L100 wyczuwa kierowcę w momencie zbliżania się i umożliwia świateł podążanie za nim po pojeździe, wykorzystując zaawansowany system sztucznej inteligencji i czujniki GPS do kształtowania doznań.

Z akcentami ametystu w tkaninie zamszowej pochodzącej z recyklingu, projektanci stworzyli kabinę elektrycznego Lincolna L100 z materiałów wolnych od skór. Na zewnątrz – projektanci zastosowali metaliczną farbę i oszroniony akryl zamiast chromu z satynową cyfrową powłoką ceramiczną – podkreślając ciepłą, miękką biel, która przechodzi w chłodny, otwarty błękit.

Całe wnętrze zostało zaprojektowane tak, aby stworzyć wciągające środowisko. Cyfrowa podłoga, zadaszenie i oświetlenie otoczenia współgrają ze sobą, tworząc spersonalizowane doświadczenie, które ma poprawić nastrój kierowcy.

Auto elektryczne Lincoln Model L100 Concept

Lincoln Star — spojrzenie Lincolna na auta elektryczne

W kwietniu Lincoln przedstawił koncepcyjny model elektrycznego samochodu przyszłości. Lincoln Star Concept to elegancki samochód o aerodynamicznej sylwetce i połączonej kabinie. Ma być on wyznacznikiem dla projektów przyszłych pojazdów elektrycznych amerykańskiej marki.

Do połowy dekady Lincoln planuje dostarczyć trzy nowe w pełni elektryczne samochody, co oznacza, że ​​ponad połowa jego globalnej sprzedaży będą stanowić pojazdy o zerowej emisji, a do końca roku 2026 roku do swojej oferty doda także czwarty.

Lincoln Star Concept

Projekt elektrycznego Lincolna Star

Lincoln podkreśla, że projektanci pracowali nad stworzeniem w pełni harmonijnego modelu, wykorzystując światło w nowoczesny, nowy sposób. Podświetlone kryształy oraz podświetlane drzwi, siedzenia i elementy zewnętrzne podnoszą przestrzeń architektoniczną samochodu. 

Elastyczna, elektryczna architektura akumulatorów z napędem na wszystkie koła oraz Lincoln Intelligence System nowej generacji umożliwiają marce nowe myślenie projektowe, a  ​​inżynierowie i projektanci mogą na nowo stworzyć dodatkową przestrzeń wewnątrz samochodu.

Nowy Lincoln Intelligence System przenosi definicję „cyfrowego asystenta” w nowy wymiar, umożliwiając takie doświadczenia, jak połączenie pojazdu z innym pojazdem, infrastrukturą, a także liczne funkcje wspomagania kierowcy nowej generacji.

Lincoln Star Concept
Lincoln Star Concept
Lincoln Star Concept

Wnętrze elektrycznego Lincolna Star

Zarówno pod względem wzornictwa, jak i kompozycji kolorystycznej wnętrze zostało podzielone na strefy pierwszego i drugiego rzędu. Cała kabina stworzona jest z myślą o klientach premium: z przestronnymi siedzeniami, odchyloną pozycją wypoczynkową, indywidualnymi podpórkami pod nogi i specjalnie przygotowanym schowkiem na urządzenia. 

Poczucie przestronności jest wzmocnione drukowaną w 3D metalową siatką na słupku A, wzdłuż przedniej szyby i na słupku D z tyłu. Przezroczyste słupy, wraz z pełnym świetlikiem z cyfrowym kloszem, przepuszczają naturalne światło, które ma wzmocnić wrażenie otwartej, przewiewnej przestrzeni.

Zakrzywiony poziomy wyświetlacz tworzy cyfrową panoramę, w której zawartość płynnie przechodzi na zintegrowany środkowy ekran kontrolny, a następnie na ekran w drugim rzędzie. 

Wykorzystując przestrzeń niezajmowaną już przez silnik, przedni bagażnik pozwala na stworzenie dodatkowej powierzchni bagażowej. Elektrochromatyczne szkło pozwala ukryć przechowywane przedmioty podczas parkowania. 

Tablica przyrządów w kształcie skrzydła, inspirowana lotkami samolotu, podkreśla równowagę samochodu. We wnętrzu znajduje się również Lincoln Attaché, koncepcja cyfrowej teczki z ukrytą przegrodą w tylnych drzwiach, która nie tylko zapewnia bezpieczne przechowywanie tabletów i laptopów, ale także pełni podwójną funkcję jako podkładka ładująca urządzenia. Wreszcie przeprojektowana tylna przestrzeń ładunkowa w trybie wypoczynkowym przekształca się w przytulne, wygodne siedzenie skierowane na zewnątrz samochodu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię