ABB E-mobility ogłosiło dostawę swojej milionowej ładowarki do samochodów elektrycznych. Firma tym samym pokonała kolejny kamień milowy w rozwoju swojego biznesu.

  • ABB E-mobility sprzedało ponad milion ładowarek do pojazdów elektrycznych na całym świecie
  • Ciągły wzrost ułatwiło podwojenie zdolności produkcyjnych po uruchomieniu nowego zakładu szybkich ładowarek DC w Valdarno we Włoszech
  • ABB sprzedaje swoje ładowarki na 85 rynkach

ABB E-mobility zwiększa produkcję

Uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego ABB E-mobility o wartości 30 milionów dolarów i powierzchni 16 000 m2 w Valdarno we Włoszech w 2022 roku, zakończyło proces podwajania zdolności produkcyjnych firmy. Najnowsza fabryka produkuje jedną szybką ładowarkę DC co 20 minut dzięki siedmiu liniom produkcyjnym.

ABB E-mobility sprzedał milion ładowarek do samochodów elektrycznych
ABB E-mobility sprzedał milion ładowarek do samochodów elektrycznych

Oprócz zakładu w Valdarno, ABB E-mobility kontynuuje swoją ekspansję na całym świecie. Na początku stycznia firma ogłosiła rozpoczęcie produkcji w swoim nowym zakładzie w Stanach Zjednoczonych – nastawionym na produkcję do 10 000 ładowarek rocznie dla ładowania publicznego, autobusów i flot. W 2022 roku nastąpiło również znaczne zwiększenie udziałów ABB E-mobility w firmie Chargedot – głównym dostawcy ładowarek na ryku chińskim.

— Od produkcji pierwszej w UE ładowarki 50 kW w 2010 roku do wprowadzenia modelu Terra 360, która jest w stanie naładować 100 km zasięgu w mniej niż trzy minuty, ABB E-mobility od dawna stara się rozwijać innowacje niezbędne do stworzenia przyszłości bezemisyjnej mobilności. Podczas gdy nasze ciągłe inwestycje w badania i rozwój pokazują nasze stałe zaangażowanie w ulepszanie dziedziny e-mobilności, to globalne dostarczanie tych rozwiązań na skalę jest integralną częścią realizacji naszych celów. Chciałbym podziękować naszym klientom na całym świecie za ich ciągłą współpracę w osiągnięciu tego miliona ładowarek. Z niecierpliwością czekam na miliony, które jeszcze nadejdą, oraz na czystszy, bardziej zielony świat, który pomogą stworzyć — mówi Frank Mühlon dyrektor generalny ABB E-mobility.

Rozwiązania firmy ABB łączą wiedzę inżynierską i oprogramowanie, zatrudniając około 105 000 pracowników.

ABB i Formuła E

W listopadzie ABB zaprezentowało technologię ładowania, która będzie wykorzystywana w sezonie 9. ABB FIA Formula E World Championship. Szwajcarska firma jest oficjalnym dostawcą ładowania. Ładowarka ABB Formuły E Race ma maksymalną moc 160 kW i możliwość jednoczesnego ładowania dwóch samochodów przed wyścigiem.

Ładowarka ABB Formula E Race Charger została zaprojektowana w niestandardowy i ergonomiczny sposób, który pozwala na łatwy transport i instalację. Ładowarki bowiem są mobilne i dostarczane na miejsce każdego z wyścigów. 

Nowa ładowarka ABB dla Formuły E opracowana w Krakowie

Każda ładowarka może dostarczyć maksymalną moc 160 kW i jest w stanie naładować dwa samochody z mocą 80 kW jednocześnie. Dzięki temu zespoły wyścigowe mogą korzystać z możliwości „podwójnego ładowania” za pomocą jednej jednostki, co znacznie zmniejsza powierzchnię ładowarki i obniża emisję zanieczyszczeń podczas transportu, ponieważ nie ma już potrzeby stosowania jednej jednostki ładującej na samochód.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię