Czarny sen się ziścił. Pandemia COVID-19 popsuła plany organizatorów wyścigów ABB FIA Formula E. W RPA w tym sezonie nie odbędą się wyścigi Formuły E.

COVID-19 popsuł nie jedne już zawody sportowe. Tym razem jego wpływ przełożył się na nowy sezon wyścigów Formuły E. Wyścigi w RPA miały odbyć się w Kapsztadzie 26 lutego 2022 r. Miał być to pierwszy raz, kiedy Republika Południowej Afryki została uwzględniona w międzynarodowym kalendarzu wyścigów. RPA musi teraz poczekać do następnego sezonu, bo impreza została przesunięta z powodu wysokiego poziomy zachorowań.

  • Wyścigi Formuły E w RPA zostały odwołane z powodu COVID-19
  • Formuła E pierwszy raz miała odbywać się w RPA
  • Organizatorzy wskazuję, że w przyszłym sezonie, Formuła E powróci do RPA, za sprawą podpisanej wieloletniej umowy

Formuła E w RPA

RPA ma już na swoim koncie organizację dużych imprez z dziedziny motorsportu. W 1993 roku w Kyalami zorganizowano bowiem Grand Prix Formuły 1. Iain Banner, prezes e-Movement Racing Promoters podkreślił, że pomimo zawieszenia tegorocznej edycji, podpisana została wieloletnia umowa z Formułą E, na organizację wyścigów w RPA.

– Przeniesienie Formuły E do Republiki Południowej Afryki zawsze było częścią szerszej wizji, przyspieszenia transformacji kraju w centrum innowacji, które są zdolne do napędzania transformacji w kierunku energii odnawialnej i mobilności na całym kontynencie. Musimy przyczynić się do tworzenia miejsc pracy, transferu umiejętności i pomóc w rozwoju gospodarki – podkreślił.

Formuła E w RPA – driverem innowacyjności

Sam wyścig miał być – i też będzie w przyszłości – centralnym punktem trwającego tydzień festiwalu e-Mobility. Ma on promować elektromobilność i pokazać potencjał pojazdów elektrycznych. Jednocześnie będzie się także odbywał e-Invest Summit, który ma przyciągnąć do RPA globalnych inwestorów.

Współzałożyciel i dyrektor Formuły E, Alberto Longo, powiedział, że pomimo rozczarowania z powodu przełożenia wydarzenia, otrzymali niezwykle pozytywną reakcję otaczającego Formułę E ekosystemu.

W 7. sezonie sponsorowanych przez ABB mistrzostw, które odbyły się od lutego do sierpnia, startowało łącznie 12 zespołów, w których barwach jeździło po dwóch kierowców. Nyck de Vries zdobył tytuł w zespole Mercedes-EQ, a tytuł najlepszego teamu, także powędrował do Mercedesa.

Formuła E ujawniła niedawno rozszerzony harmonogram 16 wyścigów, które mają odbyć się w przyszłym roku. W kalendarzu pojawiły się całkiem nowe imprezy, które odbędą się w Indonezji, Kanadzie i Korei Południowej.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię